Maşukiye-Sapanca Kahvaltı Mekanları

Sapanca, Maşukiye, Kırkpınar bölgeleri İstanbul' a yakınlığı, doğası ve kahvaltı mekanları ile ünlü. Buralara gelmeyi düşünenlere fikir vermek amacıyla bazı mekanlar :

  1. Cansu Alabalık  ( www.masukiye.net) : Ortam yemyeşil ve çok güzel. Hizmet hızlı. Kahvaltı 10 üzerinden 8. Kiremitte sucuk, eritme peynir ve mantar mutlaka denenmeli. Çocuklar için küçük bir park var. İsteyenler için yapay gölde balık tutma, ata binme gibi etkinliklerde var ( Ücretli tabii ki.) Yeni yapılan yerde konaklama imkanı da sunuluyor. Tavsiye ediyor muyum : EVET. Sadece bazı hafta sonları çok kalabalık toplantılar oluyor. Telefonla sorun, toplantı, organizasyon varsa sakın gitmeyin...
  2. Cevizdibi (www.cevizdibi.com) : İsminden anlaşılacağı gibi devasa ceviz ağaçları altında güzel bir yer. Kahvaltı ve mangal yapabilirsiniz. Kahvaltı 10 üzerinden 8. Hizmet idare eder. Bölgenin ilklerinden olduklarından biraz doygunluk var. İlk zamanlardaki hizmet ve kalite yok. Tavsiye eder miyim : Düşünülür.
  3. Zeliş in Çiftliği  (www.zelisciftligi.com) : Manzara, mekan, ortam süper ama eğer çocuklu aile iseniz işletmecisinden azar işitebilirsiniz. Tavsiye ediyor muyum: Mekanı görmek için kesinlikle, kahvaltı için ise HAYIR.
  4.  Heinz - Kırkpınar :  Aslında çok güzel bir yer, ama kalitede süreklilik yok. Bir kez gittik çok memnun kaldık, başka bir sefer de sinirlerimiz bozuldu. Denenebilir, ama garantisi yok.
  5. Yazıcılar Otel ( www.yazicilarotel.com.tr) : Hijyen : 0, Kalite: 1, Hizmet : 1. Tavsiye eder miyim: Puanlardan sonra  siz karar verin.
  6. Dor At Çiftliği : Önermem.
  7. Vadi Restoran : Öğle ve akşam yemeği için çok güzel
  8. Fazlıoğlu Balık : Ortam güzel, balık kaliteli fakat çalışan garson çok kaba. Yakışmıyor bu mekana..
  9. Foşa Pelit : Kahvaltısı çok kötü, paranıza yazık...